RSS
 

O mamach i córkach na dzień kobiet

07 mar

Jak pewnie zauważyliście moja rodzina bardzo lubi chodzić pod prąd. Nie tylko jeśli chodzi o modę i diety ale również jeśli chodzi o życie społeczne. Bardzo lubimy dzielić się tym co potrafimy, tworzyć własne scenariusze i pokazywać wszystkim wokół, że można zrobić coś ponadto co robimy na co dzień. Jesteśmy otwarci na współpracę z naszym otoczeniem, dzięki czemu sami rozwijamy się i uczymy kolejnych rzeczy.

Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł zorganizowania w szkole, w której jestem przewodniczącym Rady Rodziców, zajęć sportowo-plastycznych dla mam i córek. Powiem wam, że sami ubawiliśmy się przednio. A ja przypomniałem sobie jak to jest wkładać w pracę całe serducho i jak bardzo wtedy pomaga uśmiech zadowolonego dziecka.

Zajęcia rozpoczęły się drobną rozgrzewką i zabawami ruchowymi mam i dzieci. Dzięki, którym dzieciaki się pobudziły i zobaczyły, że niektóre zabawy ruchowe można w prosty sposób wykonać wspólnie z dorosłą osobą. Zwykłe zajęcia takie jak rowerek wykonywany w parze czy podawanie sobie piłki za plecami. Dziewczynkom bardzo podobały się niedźwiedzie przytulki, kiedy mogły poprzytulać się ze swoimi mami. Sport nie zawsze musi być strasznie męczący. Może być przyjemny a im więcej jest przy nim uśmiechu tym jest nam lżej.

Zajęcie plastyczne – wykonywanie jednej pracy w dwie osoby wcale nie jest proste, bo należy znaleźć nić międzypokoleniowego porozumienia. Ale dzięki uśmiechowi i porozumieniu stworzone kolorowe, rozbrykane dzieła sztuki. Kalambury pokazały, że i w tych nieco starszych i w tych najmłodszych jest wiele talentów aktorskich. Każde hasło zostało odgadnięte i nagrodzone brawami.

Wiecie naprawdę to lubię i takie dni jak ten dają mi wiele energii do działania.

 

 

Z okazji jutrzejszego święta wszystkich PAŃ życzymy Wam uśmiechu, spełnienia marzeń i wielu wspólnych chwil z Waszymi bliskimi !!!

 

Dodaj komentarz