RSS
 

Małe jest dobre

28 lut

Od kiedy nauczyłem się jeść posiłki na małym talerzu i w małej misce jakoś jest mi z tym dobrze. Naturalnie i szybko zaakceptowałem, że tak ma być. A jeżeli coś się sprawdza i przynosi skutki, to dlaczego to zmieniać. To tak samo jak z odlewaniem zupy przed dodaniem śmietany czy bilansowaniem posiłków. Po pewnym czasie to po prostu wchodzi nam w nawyk. Mały talerz to nie tylko oszukiwanie samego siebie, to również pomoc dla samego siebie. Pomoc ta polega  przede wszystkim odchodzeniu od starych nawyków.

2 danie

Kiedy nakładamy sobie posiłek, wydaje nam się zwykle, że przecież to nie jest aż tak dużo i zwyczajnie zaczynamy jeść coraz więcej. Kiedy opracowujemy sobie, że posiłek ma mieścić się na talerzu i ma na nim jeszcze pozostawać miejsce bo więcej nie przejemy jest nam łatwiej panować nad własnym obżerstwem.

Leczo

Z tymi sztuczkami jest tak jak z reklamą. Jeżeli będą nam cały czas wmawiać, że coś jest dobre to w końcu w to uwierzymy, nawet jeżeli nie będzie nam to odpowiadało. Podobnie jest z psychologią. Wielu ludzi mi powtarza, im częściej mówisz, że jesteś szczęśliwy tym bardziej stajesz się szczęśliwym.

 

Dodaj komentarz