RSS
 

Chlorki w piątek 13

14 sty

Okazało się, że jestem Chlorkiem i jak zwykle stało się to w piątek 13-go. Wiecie jakie to miłe uczucie.

Co to są chlorki zapytacie – bardziej poprawnie należało by zapytać- kim są Chlorki. Chlorki to wspaniała grupa ludzi, których połączyło Chirurgiczne Leczenie Otyłości. Właśnie wczoraj, 13 stycznia 2017 roku pańskiego, odbyło się spotkanie Chlorków w Łodzi. Zebrało się około 15 osób po zabiegach lub tuż przed i dyskutowało na temat bariatrii, diet, zmian jakie nastąpiły oraz wspierając się nawzajem w leczeniu naszej choroby.

Prawdę mówiąc to właśnie takie spotkanie było mi bardzo potrzebne i bardzo żałuję, że dopiero teraz się ono odbyło. Wiecie, dostałem takiego solidnego kopa do dalszej pracy nad sobą i wielką zachętę do pisania o otyłości jako chorobie. Wspaniali, uśmiechnięci ludzie rozkoszujący się smakiem potraw dali mi więcej niż rozmowy z tysiącem dietetyków i psychologów. Patrzyłem na nich, słuchałem ich i widziałem, że każda z tych osób mimo niejednej trudności stara się żyć lepiej. Ciesząc się tymi większymi i mniejszymi sukcesami w odchudzaniu, zrozumiałem, że każdy kilogram mniej był dla nas  kilogramem szczęścia więcej. I nieważny był rozmiar tego szczęścia ważna była wspólna radość i zrozumienie się nawzajem. Urzekło mnie również podejście do osób, które dopiero szykują się na zabieg. Każdy starał się ich wesprzeć i dać sygnał do działania.

Jedyne co na koniec mogę powiedzieć – Chlorki dziękuję !!!! :-D

20170113_202350paint

 
Komentarze (6)

Napisane przez w kategorii Bez kategorii, Pasje, społeczność, Zdrowie

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~linka

  14 stycznia 2017 o 10:32

  O matko byłam pewna, że „Chlorki” to pieszczotliwe określenie Chlorów od picia :D że jakaś impreza wam się ukroiła alkoholowa w miłym gronie, chyba mam problem… ale, ale wyszedł wzniosły cel, więc życzę wytrwałości i wszystkiego dobrego.

   
  • Michał B

   14 stycznia 2017 o 10:45

   Dziękujemy w imieniu wszystkich Chlorków :)

    
 2. ~Beata

  14 stycznia 2017 o 17:23

  Ja jestem przed ChLO- spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobrze robię, decydując się na op. Mniej się boję, że nie dam sobie rady po op. Bardzo się cieszę, że poznałam Ciebie Michale . Pozdrawiam serdecznie :)

   
  • Michał B

   14 stycznia 2017 o 19:40

   Beata trzymamy kciuki i pamiętaj jesteśmy do dyspozycji :)

    
 3. ~Gosia

  16 stycznia 2017 o 08:41

  Ja również dziękuję za spotkanie. Było naprawdę super! Czekam na kolejne :-)

   
  • Michał B

   16 stycznia 2017 o 17:02

   Gosiu myślę, że nie tylko Ty czekasz :) Ja już planuje z kim zatańczę :)